top of page
IMG_6260.JPG

MERISIGA

Merisiga on näriliste seltsi, okassealiste alamseltsi, merisigalaste sugukonda ja merisea perekonda kuuluv imetaja. Vaatamata oma nimele, ei ole merisead sead ega pärine Guineast (inglise k. Guinea pig). Merisead on eelduste kohaselt pärit Lõuna-Ameerikast, kus nende elupaik on troopiline ja subtroopiline savann, rohumaad ja metsaservad.

Arvatakse, et nad kodustati enam kui 3000 aastat tagasi Peruus. Merisead on Lõuna-Ameerika indiaanirahvaste kultuuris tähtsad nii rahvameditsiinis kui usurituaalidel. Andides elavate Venezuela, Ecuadori, Peruu, Boliivia ja Tšiili põliselanikele on merisead jätkusuutlik toiduallikas. 

IMG-0044.JPG
IMG_6111.JPG

Lääne ühiskonnas on merisead armastatud lemmikud alates 16. sajandist, mil Hollandi meremehed esimesed loomad Euroopasse tõid. Kuna loomad toodi mere tagant ja nende häälitsused sarnanesid sigadele, hakati neid Madalmaades ja Saksamaal merisigadeks kutsuma. Tänapäeval on merisiga üks populaarsemaid lemmikloomi. 

Merisead on taimetoitlased, kes ei vaja värsket toitu süües joogivett. Kuiva toiduga söötmisel peab neile vesi olema tagatud.

 

Merisead on hea sigivusega, andes aastas 3–5 pesakonda, igas 2–4 poega. Emasel on ainult kaks nisa. Kui poegi on rohkem, ootavad ülejäänud ilma tõukamiseta oma järjekorda.

 

Merisead elavad 6-8 aastat.

bottom of page