top of page

PERENAINE & PEREMEES

Meie lugu

Alpakafarm OÜ asutati 2012. aasta kevadel Pärnust pärit Kaja ja norralasest Kai poolt. Senini on Alpakafarm Eesti suurim kameliide kasvatav farm. 
Meie farmis saab tutvuda armsate alpakade, laamade ja guanakodega. Lisaks on meil kitsed, minilambad, Vallais' mustnina lambad ja merisead. Loomulikult ei puudu ühest talust ka koerad ega kassid. 

Kuidas meie lugu algas?

2011. aasta jaanipäeva paiku ostsime Kännu talu, mis oli seisnud ilma inimese hooleta üle 20 aasta. Taluaed oli täis kasvanud väikeseid puukesi ja rinnuni ulatuvat rohtu. Ka majas, mille ehitamist alustati 1989. aastal ning millel olid valmis vaid vundament ja esimese korruse seinad, kasvasid suured puud üle müüride välja.

Algul oli plaan ehitada talu vaid suvekoduks. Kurva kogemuse kaudu sai üsna kiiresti selgeks, et Eestis ei saa kodu ilma valveta jätta. Nii otsustasime siia rajada turismitalu. Esimeseks mõtteks majutus, aga siis tuli parem idee: tuua Eestisse alpakad.

Meie esimesed alpakad jõudsid Inglismaalt Eestisse 11. mail 2012. Esialgu 14 isaslooma, sest emaseid ei saanud poegimise lähenemise tõttu transportida. Emased koos poegadega jõudsid järele septembris.

MEIE GIIDID

bottom of page