Alpakafarmi külastamine

1.09 - 31.05 oleme avatud
laupäeval ja pühapäeval
12-15

Suviti ehk 1.06 - 31.08 oleme avatud
iga päev
10-18

 

LAHTIOLEKUAJAD

Farmikülastust pole tarvis ette broneerida.
Palume seda suurematelt gruppidelt.

 

IMG_7569.jpg

Alpakafarm on
23. ja 24. oktoober suletud.
 

Enne Alpakafarmi külastamist palume tutvuda sisekorraeeskirjadega meie kodulehel või farmi infotahvitel. Ikka selleks, et külalistel ning loomadel oleks hea. 

Farmi saabudes on võimalik parkida auto või kinnitada jalgratas. Sissepääsu juures olevast piletiputkast saate soetada pileti(d) ja loomadele porgandit. Meie juures saab maksta nii sularahas kui pangakaardiga. Külalised võivad territooriumil liikuda vabalt, olnud varem lugenud läbi reeglid. Loomade vaatamine toimub aia tagant. Iga päev on kohapeal tublid giidid, kellelt võib küsimusi küsida. Loomade kohta saab lugeda ka aia küljes olevatelt infotahvlitelt.  

Samuti on külalised oodatud farmipoodi, kust leiab suveniire ja alpakavillast valmistatud kudumeid kogu perele. 

Farmialal ei ole kohvikut, kuid karastusjooke ning teed ja kohvi on võimalik osta meie farmipoest. Küll aga on territooriumil lauad ja pingid, kus võite kaasa võetud joogi ja söögiga pikniku pidada. 

Soovitame farmi tulles riietuda mugavalt ja vastavalt ilmastikule. Kontsakingad ja valged tennised ei pruugi jääda sama ilusaks ja puhtaks, kui need olid tulles. 

Palume enne külastamist tutvuda Alpakafarmi sisekorraeeskirjadega.

Soovime, et meie farmis veedetud aeg oleks teile meeldejääv ja elamusterohke.

Palume teil end kurssi viia loomade rütmi ja vajadustega.

 

  • Loomad ei ole robotid, kellele on loomulik kõiki külastajaid ühtmoodi tervitada ja oodata. 

  • Alpakadel, nagu paljudel teistelgi loomadel on väga hea intuitsioon. See tähendab, et nad tunnetavad väga kergesti närvilisust ja halbu mõtteid. Alpakad ei ole agressiivsed ega hammusta, seega ei pea neid kartma. Nad tunnevad ka ära hirmu.

  • Loomad ei armasta pidevat lärmi, jooksmist, järske liigutusi ega pea pealt katsumist. Nii on neile loomulik otsida päeval ka rahu, vaikust ja varju. 

  • Oma toidu andmine meie loomadele on rangelt keelatud!

  • Kui farmis on külalisterohked päevad, peame porganditükkide müümist piirama, et loomad ei saaks ületoidetud. Porgandite pakkumine loomadele on selleks, et võita nende tähelepanu, mitte nende toitmiseks.

  • Farmis hoiab korda Poola-tatra lambakoer Eila, kes ei ole kuri, kuid kel on tugev karjakaitsmise instinkt. See tähendab, et iga kiiresti liikuv objekt (nt jooksev laps) lülitab temas sisse häirekella, mis Eila arvates tuleb kohe peatada. See võib last hirmutada. 

Eila

Pood